PKP otroci short

V mesecu januarju 2015 bomo sestavljali ekipo študentov, ki bo sodelovala pri projektu. Delo študentov bo plačano, za več informacij si preberite razpis, predvsem poglavje 6: http://www.sklad-kadri.si/fileadmin/dokumenti/1_Razvoj_kadrov/PKP/RAZPISNA_DOKUMENTACIJA.pdf

Če vas zanima projektno in izrazito interdisciplinarno delo na projektu, se prijavite kot možen sodelavec s pismom na naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. . V parih stavkih navedite zakaj bi vas sodelovanje zanimalo in kakšne konkretne izkušnje imate iz svojega področja, ki bi lahko pomagale pri kakovostni realizaciji projekta.

Vabljeni k sodelovanju!

(kliknite na sliko zgoraj in si oglejte ali shranite prospekt)

Naslov projekta:

IZDELAVA UNIVERZALNE PRENOSNE MEDICINSKE NAPRAVE ZA SPREMLJANJE DO ŠEST VITALNIH ZNAKOV

Pedagoški mentorji:

prof. dr. Samo Ribarič (Univerza v Ljubljani, Medicinska fakulteta)

prof. dr. Dejan Križaj (Univerza v Ljubljani, Fakulteta za elektrotehniko)

prof. dr. David Neubauer (Univerza v Ljubljani, Medicinska fakulteta)

Sodelujoča gospodarska družba: RedPitaya doo

Delovni mentor iz gospodarstva: Zumret Topčagić, dipl inž. el.

Vsebina projekta:

sl1Sodobno obravnava bolnikov zahteva medicinske naprave, ki bi omogočale spremljanje večjega števila življenskih znakov (dihanje, srčni ritem, EEG, gibanje, nasičenosti kisika v arterijski krvi, beleženje izdihanega ogljikovega dioksida) za čim širšo populacijo bolnikov (od novorojenčkov, dojenčkov in malčkov, do predšolskih otrok, šolarjev in mladostnikov/mladostnic). Trenutno se spremljanje večjega števila življenskih znakov rešuje s kombinacijo naprav, ki skupaj zagotovijo spremljanje zadostnega števila življenskih znakov. Taka rešitev ni ustrezna zaradi (1) visoke cene posameznih naprav kar omeji število, ki je na voljo bolnikom tako v bolnicah kot v domači negi, (2) združevanje naprav, kar zmanjša njihovo prenosljivost in (3) uporabniškega vmesnika, ki ni prilagojen za domačo uporabo bolnika. Namen predlaganega projekta je razviti prototip večnamenske medicinske naprave, ki ima naslednje lastnosti: (1) omogoča spremljanje do šest življenskih znakov v poljubni kombinaciji; (2) je prenosljiva, spremlja bolnika med različnimi bolnišničnimi oddelki in v domačo oskrbo; (3) ima enostaven uporabniški vmesnik, ki je razumljiv tudi laiku; (4) omogoča spremljanje bolnikovih življenskih znakov preko spleta s pomočjo računalika, tablice ali pametnih telefonov in (5) je cenovno ugodna.

Cilji projekta

(1) izdelava prototipa medicinske naprave, ki: (i) omogoča spremljanje do šest življenskih znakov v poljubni kombinaciji; (ii) je prenosljiva; (iii) ima enostaven uporabniški vmesnik, ki je razumljiv tudi laiku; (iv) omogoča spremljanje bolnikovih življenskih znakov preko spleta s pomočjo račulanika, tablice ali pametnih telefonov in (v) vsebuje velik delež standardiziranih sestavnih delov ;

(2) opraviti raziskavo trga za načrtovani prototip medicinske naprave in

(3) izdelava promocijskega gradiva za obveščanje v papirni (zloženke) in elektronski obliki (npr. spletna stran).

rp

Merilna kartica Red Pitaya

rp2

Priklop senzorjev na napravo Red Pitaya

rp web

Spletna aplikacija, ki bo upoštevala nastavitve za senzorje, prikazovala sprotne meritve ter jih analizirala.

Predvidena ekipa študentov:

studenti